Profile

akbar namdar

Contact Details

Social Links

Bio

مسجد سلطان احمد (مسجد آبی) 

این بنای باشکوه و زیبا توسط عثمانیان و به دستور سلطان احمد ساخته شد .  وی در صدد ساخت  مسجدی بود که عظمت و شکوه آن کمی از  مسجد ایاصوفیه نداشته باشد و بتواند در رقابت با ایا صوفیا پیروز شود . و  اتفاقا با اتمام ساخت این مسجد او در این کار موفق و سربلند شد . و این بنای باشکوه در رزرو تور استانبول هم تراز و هم مرتبه با ایاصوفیا قرار گرفت و توانست شکوه امپراتوری عثمانی را به دنیا نشان دهد . متاسفانه  وی در فاصله کوتاهی بعد از اتمام ساخت این بنا و در حالیکه تنها بیست و هفت سال داشت از دنیا رفت و پیکرش در حیاط همین بنا به خاک سپرده شد .

به گزارش سفر باتو باید متذکر شد برای بازدید از این مکان مذهبی می بایست لباس پوشیده به تن داشته باشید . خانم ها روسری و آقایان می بایست شلوار بلند به تن داشته باشند ، همچنین بهتر است بدانید بازدید از این بنا رایگان است . مسجد آبی نیز در کنار بسیاری از آثار تاریخی مشهور شهر استانبول در محله سلطان احمد واقع شده و دسترسی به آن آسان است.

مسجد سلطان احمد همه روزه از ساعت نه صبح الی پنج عصر باز است . اما در ساعات اقامه نمازهای پنج گانه و به خصوص جمعه ها ، ورود گردشگران به آن ممنوع است .

جزیره کیش در جنوب ایران و در استان هرمزگان قرار دارد و بزرگ ترین جزیره در این منطقه شناخته شده است . این جزیره در جنوب شهر بندرعباس قرار دارد و از شمال به بندرعباس ، از شرق به جزیره زیبای لارک ، از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب غربی به جزایر ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک منتهی می شود

قیمت تور کیش دارای تاریخی طولانی و پر فراز و نشیب است و قدمت حضور انسان و شکل گیری شهر نشینی در آن به دوران ساسانیان باز می گردد . در آن زمانبه این جزیره ابر کاروان گفته می شد . با ورود اسلام ، این جزیره توسط اعراب فتح شده و سپس حکومت های مختلفی نظیر آل بویه ، مغول ها و ایلخانیان بر آن حاکم بودند . و در زمانی نیز پرتغالی ها به آن حکومت می کردند و در دوران قاجار دوباره این جزیره به ایران باز گردانده شد .